Vyhledej
Spolek dvorských holek > Vzdělávání > ostatní

Bazar kabelek - jedna velká dámská jízda

Neoficiální spolek dvorských holek má první akci za sebou!

Redakce / 24.04.2017, Dvůr Králové nad Labem, holky.kralovedvorsko.cz
Tolik kabelek! Až na fotkách si uvědomuji, že to nebyl jen sen. Skutečně se to povedlo. Dva měsíce jsme plánovaly první akci ještě neoficiálního Spolku dvorských holek a netušily, jestli na ni někdo přijde. Udělaly jsme vše pro to všechno, abychom nezklamaly. Dokonce jsme jeden večer věnovaly výrobě papírových kabelek, kdyby náhodou nikdo žádné nepřinesl, tak aby tam nějaké visely. Papírové kabelky byly krásné, ale nakonec sloužily jen jako dekorace. Ženy přinesly celkem přes 300 kabelek!
 

FOTOGALERIE - Bazar kabelek aneb dámské inspirativní odpoledne 22. dubna 2017

Bazar? Bazaar!

Chvíli to v sále Špýcharu městského muzea vypadalo jako ve skutečném bazaaru. Zájem o kabelky byl obrovský. A navíc ženy hned po nákupu neodcházely. S chutí si kupovaly domácí dobroty slané i sladké. K tomu víno bílé nebo svařené, výborné kafe a bylinkový čaj, prostě vše, na co mívá člověk v chladné sobotní odpoledne chuť. 

Doprovodné akce

Pozvané účinkující byly pro nás velkou podporou: všechny věřily naší akci a bez váhání přišly. Ačkoliv jejich přednášky nemohly být z časových důvodů delší, předaly přitomným ženám alespoň základní informace o józe, břišních tancích a tradiční čínské medicíně, se kterými mohou dále pracovat. Nakonec jsme všem dopřály úsměvné divadelní představení v podání doubravických ochotnic.

Báječnou atmosféru dotvářela výtvarná dílnička Karolíny Václavíkové, která naučí kreslit každého, aromaterapie Milušky Kudrnovské a domácí kosmetika Šárky Duháčkové, jejíž rady byly k nezaplacení. Více se nám už do sálu nevešlo. 

Doufáme, že žádná žena neodešla z bazaru s prázdnou. Ohlasy jsou pozitivní a my moc spokojené. Doslova naměkko. Moc nás těší, že ty dva měsíce práce, kdy jsme se scházely a celou akci dávaly dohromady, nebyly zbytečné. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušely, že i cesta je cíl. A nebyla vždy jednoduchá. Každá z nás vnesla do akce svoje nápady, řešení a energii. Každá jsme jiná a jen díky tomu byl program tak pestrý. 

Zbylé a darované kabelky budou předány do obchodu Slunečnice Farní charity Dvůr Králové v Havlíčkově ulici (u Šindelky), manipulační poplatek z prodeje kabelek a občerstvení bude využit na další akce spolku. 

Činnost spolku

Spolek dvorských holek ja zatím nefoicální sdružení aktivních žen, které vzniklo ve Dvoře Králové během vzdělávacích seminářů pořadaných zdarma sdružením EKS. Je to spolek otevřený, jehož cílem je podpora vzdělávání v regionu. Vzdělávání bez věkového omezení: od jesliček až po seniorské tanečky. Máme spoustu nápadů, jak pomocí seminářů a přednášek rozšířit obzory poznávání všem věkovým skupinám. 

Již během akce jsme zaznamenaly dotazy na příští ročník. Rok je dlouhá doba, ale je vidět, že bazar kabelek má smysl: věnovat jedno odpoledne jen ženám. Ženy ženám. Ale než uběhne rok, uvidíme se i na jiných našich akcích. Zima už určitě za chvíli ztratí svoji sílu a my se budeme vídávat na piknicích v parku Schulzovy sady. Zveme tímto všechny, kdo mají zájem se k nám připojit, aby tak činily nejen na akcích, ale také přes fcb (Spolek dvorských holek) či přes e-mail (spolekdkholek@gmail.com). Budeme vás takto informovat o našich plánech a aktivitách, do kterých se může kdokoliv aktivní zapojit. 

Ještě je dobré zmínit, že na akci nebyly jen ženy ze Dvora Králové. Zasáhly jsme celé Královédvorsko, což naši radost násobí. 


Naše poděkování: 

  • EKS - Evropská kontaktní skupina, která ve Dvoře pořádá semináře pro ženy a matky dětí do 15 let. Tam jsme se daly dohromady. 
  • Městské muzeum - bez zázemí muzea a pomoci jeho zaměstnankyň bychom rozhodně nepluly tak lehce
  • MAS Královédvorsko - za poskytnutí prostor pro naše setkání a psychickou podporu v podobě prvních papírových kabelek s logem Spolku dvorských holek
  • Knihovna Slavoj - za poskytnutí prostor pro naše setkání a psychickou podporu
  • Pečovatelská služba Dvůr Králové n. L. - zázemí na výtvarnou dílnu
  • Sluníčko (Palackého ulice) - Petra Hrubá Kolbe vaří nejlepší kávu ve městě!
  • Vinotéka Všetečka - důvěra je obrovská podpora!
  • Doubravičtí ochotníci - za prima představení!
Kateřina Sekyrková
Foto: Jarda Novotný

Další články Spolek dvorských holek

 

Související články
Bazar kabelek - inspirativní dámské odpoledne 22. dubna 2017
Bazar kabelek - 14. dubna 2018 od 13 hod.
Bazar kabelek a knih (30. března 2019 od 13 do 17 hod.)
Kabelky se na gymnáziu plnily knihami, v tělocvičně zaznělo tango
Komunikační dovednosti trochu jinak aneb Jak nebýt šakalem (18. ledna 2020)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2772x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt
E-mail: 
Fcb: Spolek dvorských holek
Tel.: 602 308 878 (Sekyrková)
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí