Vyhledej
Spolek dvorských holek > Co se děje > společenské akce

Bazar kabelek - 14. dubna 2018 od 13 hod.

Redakce / 26.03.2018, Dvůr Králové nad Labem, holky.kralovedvorsko.cz
Letos se opět po roce koná inspirativní dámské odpoledne zvané Bazar kabelek, a to v sobotu 14. dubna v budově Špýcharu městského muzea ve Dvoře Králové. Podívejte se, co jsme pro vás letos připravily!
 
Návštěvnice (ale i návštěvníci) se mohou těšit nejen na velký výběr kabelek (loni se nám jich sešlo přes 200), ale také zajímavý doprovodný program spojený s lákavou nabídkou dobrého jídla i pití teplého i studeného.
Vstupné na akci je zdarma, uvítáme však každou kabelku, kterou již nenosíte, nebo vám neladí či nevyhovuje (dárek:-) a která se může líbit a sloužit jiné krásce. Pravidla pro příjem kabelek je níže.

Dílničku na odreagování povede Věrka Lišková z Lanžova, která má připravenu výrobu nenáročných broží.

Přednášky budou letos věnovány stravování a bolestem zad - do problematiky výživy a diet vás uvede Mgr. Blanka Kloudová ze Dvora Králové, důvody bolestí zad přiblíží MUDr. Silvie Šidáková z Trutnova.

Novinkou je téma líčení: kromě metodiky a ukázky líčení Evy Větvičkové proběhnou na akci i proměny dobrovolnic z řad organizátorů i návštěvníků ve spolupráci se SŠIS Dvůr Králové.

Celá akce začíná v sobotu ve 13 hod., ovšem kabelky můžete do muzea nosit již celý týden - od 10. do 13. dubna 2018 je budou přijímat zaměstnankyně muzea na pokladně v hlavní budově muzea ve Dvoře Králové.

Bazar kabelek - pravidla příjmu kabelek

PRAVIDLA BAZARU KABELEK

konaného 14. dubna 2018 ve Špýcharu Městského muzea ve Dvoře Králové nad Labem

Kabelky do bazaru přijímáme v městském muzeu od 10. do 13. dubna 2018 v pracovní době (9–12 a 13–16 hod.) nebo v sobotu 14. dubna od 12:30 do 13:30 hod. přímo na akci ve Špýcharu muzea.

Přijímáme jen kabelky čisté a nepoškozené, a to jen od soukromých osob. 

Cenu si stanovuje sám prodávající a stvrdí ji na příslušném formuláři svým podpisem. Peníze z prodeje darované kabelky budou použity na úhradu nákladů celé akce. 

Poplatek z každého prodaného kusu: prodejní cena kabelky do 100 Kč – poplatek 10 Kč, cena do 200 Kč – poplatek 20 Kč, cena do 300 Kč – poplatek 30 Kč atd.

Peníze za prodané zboží vyplácíme po ukončení bazaru v sobotu 14. dubna 2018 do 18 hod. a dále od 16. do 20. dubna v pracovní době na pokladně muzea (viz výše).

Nevyzvednuté kabelky i peníze propadnou organizátorům a budou použity na organizaci dalších akcí.

Těšíme se na Vás i Vaše kabelky! 


Akci pořádá neoficiální Spolek dvorských holek ve spolupráci s městkým muzeem, Evropskou kontaktní skupinou a SŠIS Dvůr Králové.
Mediálním partnerem je regionální portál Kralovedvorsko.cz


Kateřina Sekyrková

Další články Spolek dvorských holek

 

Související články
Bazar kabelek - jedna velká dámská jízda
Druhý bazar kabelek - ženy strávily v muzeu opět příjemné odpoledne

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 206x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt
E-mail: 
Fcb: Spolek dvorských holek
Tel.: 602 308 878 (Sekyrková)
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí