Vyhledej
Spolek dvorských holek > Služby občanům > Lékaři

Nemocnice v regionu vyhlásily zákaz návštěv na lůžkových odděleních

Redakce / 14.09.2020, Aktualizováno , Královédvorsko
Vzhledem k významnému nárůstu počtu pozitivně testovaných na COVID-19 na Trutnovsku vyhlašuje Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem i Oblastní nemocnice Jičín s okamžitou platností zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních.
 

FOTOGALERIE - Nemocnice vyhlašuje zákaz návštěv na lůžkových odděleních

V Oblastní nemocnici Trutnov byl tento zákaz s okamžitou platností vyhlášen již 10. září 2020. Zákaz se zde nevztahuje na návštěvy u pacientů v terminálním stavu a u nezletilých pacientů. U těchto návštěv je vyžadováno dodržování zvýšených protiinfekčních opatření včetně používání ochranných pomůcek.

Od 12. září platí zákaz návštěv také v Oblastní nemocnici Jičín, a to na všech odděleních mimo oddělení šestinedělí. Přítomnost otců u porodu v tamní porodnici je zatím umožněna. I zde mají výjimku ze zákazu návštěv blízcí pacientů v terminálním stádiu. Výjimka může být také udělena například v případě, že návštěva povede ke zlepšení psychického stavu pacienta nebo napomůže ke zvládání vážného zdravotního stavu. Udělit výjimku může primář oddělení nebo ošetřující lékař.

Ve Dvoře Králové byl s platností od 11. září v místní nemocnici vyhlášen zákaz návštěv na oddělení následné péče. Od 12. září se zákaz rozšířil na všechna lůžková oddělení.

Osoby, které uskutečňují návštěvu by neměli vykazovat žádné příznaky nemoci, dodržovat minimálně 2 m odstup od ostatních osob a používat ochranné roušky.


Michal Súkup, Kateřina Sekyrková
Zdroj: nemtru.cz, mndk.cz
 

Související články
Prostory trutnovské porodnice se dočasně využijí pro lůžka rehabilitačního oddělení

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 325x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt
E-mail: 
Fcb: Spolek dvorských holek
Tel.: 602 308 878 (Sekyrková)
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí