Vyhledej
Spolek dvorských holek > KORONAVIRUS - informace z regionu

Ve Dvoře Králové se večer šířila neověřená zpráva o lidech z Juty, kteří nenastoupili karanténu

Redakce / 16.03.2020, Aktualizováno
EDIT: 24:00 Ředitel Špaček nám po dalších rozhovorech s vedoucími v noci potvrdil, že skutečně jsou v Jutě jednotlivci, kteří byli v předchozím týdnu (do neděle 8. března) v Rakousku (nikoliv v Itálii) a nastoupili v pondělí do práce. Karanténa však byla od 7. března určena pouze lidem vracejícím se z Itálie. O Rakousko bylo nařízení rozšířeno později (12. března). Dnes ráno nám Juta pošle přesnější informace.
 
Původní text článku z večera:
Na Facebooku se objevila zpráva o zaměstnancích Juty, kteří po návštěvě Itálie v minulém týdnu nezůstali v karanténě a dál chodí do práce. Zpráva se bez jakéhokoliv ověření začala masivně šířit regionem, ačkoliv se nezakládá na pravdě.

Požádali jsme generálního ředitele Juty pana Hlavatého o vyjádření. Jiří Hlavatý nás ubezpečil, že Juta má v tomto směru pevně nastavená pravidla a že on sám je každý den v kontaktu s řediteli svých továren, kde si ověřuje, zda vše probíhá dle pravidel. Zároveň potvrdil, že je nyní ve firmě několik zaměstnanců, kteří po návštěvách Itálie a dalších zemí nastoupili do karantény. V současné době nesmí žádní zaměstnanci Juty vycestovat. Jiří Hlavatý si je vědom dopadu nedodržování pravidel pro veřejnost i pro celou firmu.

V konkrétním případu, který byl dnes masivně šířen, šlo, dle ředitele jmenované továrny pana Špačka, o manžele, kteří byli v Rakousku a byli před 14 dny, kdy ještě Rakousko nebylo označeno za "nebezpečnou" zemi. Přesto dle ředitele pana Špačka zůstanou nyní 14 doma, aby se situace uklidnila a nikdo se necítil ohrožen. 

Za portál Královédvorsko.cz prosíme, příště je potřeba podobné věci nejdříve řešit na místě, nejlépe osobně, a nešířit nepotvrzené zprávy. V současné době panika a šíření neověřených zpráv ničemu nepřispívají. 

ROUŠKY VŠEM - ano, mají smysl!


Dále prosíme občany, aby pokud možno při plánovaném pobytu s dalšími lidmi používali roušky. Opravdu mají smysl - brání dalšímu případnému šíření nemoci. Zkušenosti z jiných zemí jsme popisovali zde. Česká vláda sice žádné takové opatření nevyhlásila, je ale zřejmé, že je to další smysluplná věc, kterou může udělat každý z nás, pokud chceme dále hromadně chodit nakupovat do supermarketů či do práce.
Například v sousedním Trutnově dobrovolníci již našili přes 700 bavlněných roušek, které budou distribuovány do tamních zařízení sociální péče.

Jan Holan


 

Související články
Slibované vyjádření ředitele Juty 03 ke zprávám na Facebooku

 
Vaše komentáře
Koronavirus v Juťe = okamžitá smrt pro malé město, 21.03.2020 15:07, Reagovat
Juta zřejmě nechápe co ke tento koronavirus schopný a směle dál pokračuje ve výrobě??? To snad není možný!! Vedení Juty se uklidí do svejch luxusních bytů a svym zamestnancum nabídne roušku si respirator který funguje jen pár hodin a s velmi přísnými higienickymi pravidly které v tak velkem počtu lidi na 1m ctverecny, je otazkou času kdy stačí jedno kychnuti zamesnancem který si omylem kýchne a rázem bude koranavirus všude!!! Upřímně nechápu jak si směle vedení naivně myslí že jsou zobliga???!!! Upřímně ani česká skodovka si takový pruser ktrery si nevezme na triko a samozřejmě musí a uzavírá svůj provoz to je snad jasné!!! Jsem původně ze dvora králové a tím moc dobre znam podminky zaměstnanců treba jen v závodní jídelně!!! Tak nezodpovědné nechat nakazit v jeden moment cele město upadne do karantény DĚKUJI PĚKNĚ!! Zůstávám radeji v Praze než v městě plných infikovaných!!! Šimku prober se a zavři to okamžitě#!! Nemáš sanci proti koronavirusu vsechny ohlídat!!! Inkubační doba je dva týdny a každé dva tydny Tento vir mutuje, to vás nezajímá??? A třetí týden nastává smrt... Ste vážně magori!!! Nemám slov!!! Pak se divime proč je tolik úmrtí a na tak malem městě je to katastroficky příběh!!! Protilatka proti tomuto viru bude až koncem tohoto roku!!! Kdo to vydrží cekat 8 měsíců na protilatku hm???
I technický ředitelJana, 16.03.2020 13:37, Reagovat
Bohužel i technicky ředitel J.Č. se po návratu z Rakouska nedal do karantény a týden se tu promenáduje jako by se nic nedělo. Je to nezodpovědné jednání samotného ředitelství. Jak s tímto jednáním naložíte p. Hlavatý? Až tak pevné v rukách to bohužel nemáte.
 
 
Přečteno 18803x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt
E-mail: 
Fcb: Spolek dvorských holek
Tel.: 602 308 878 (Sekyrková)
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí