Vyhledej
Spolek dvorských holek > Doprava > aktuálně

Výpadovka na Trutnov bude uzavřena od 2. března 2020 až do podzimu

Objízdná trasa povede přes Choustníkovo Hradiště

Redakce / 2.03.2020, Aktualizováno , Královédvorsko
Stavební práce související s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace v Krkonošské ulici ve Dvoře Králové ovlivní od 2. března 2020 i osobní, nákladní a autobusovou dopravu. Tato komunikace bude zcela uzavřena v úseku od čerpací stanice směrem na Kocbeře.
 

FOTOGALERIE - Objízdná trasa Krkonošská ulice 2020

Obousměrné objízdné trasy povedou přes Choustníkovo Hradiště. Průjezd a pohyb motorových vozidel na staveništi bude umožněn pouze složkám integrovaného záchranného systému a na povolenky rezidentům. 

Ukončení stavebncíh prací a zprůjezdnění komunikace se plánuje na podzim, výlukové jízdní řády mají platnost do konce října 2020.

Povolenky se vydávají občanům u společnosti Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem, s. r. o. Žádost musí obsahovat následující údaje: jméno a příjmení, trvalé bydliště (případně adresu nemovitosti, k níž chtějí občané zajistit přístup), telefon a registrační značku (SPZ) vozidla. Žádost je třeba odeslat na e-mailovou adresu alfred.pohl@mevakdknl.cz.

Uzavírka se také dotkne některých linek autobusové dopravy, platit tak začnou výlukové jízdní řády (viz příloha). Tak jako tomu bylo u rekonstrukce kruhového objezdu, nahradí u části odkloněných linek zastávku "Pošta" zastávka "Dukelská". Bez obsluhy zůstanou v uzavřeném úseku autobusové zastávky „Dvůr Králové nad Labem, kaplička“ a „Vítězná, Záboří“. Odkloněné linky budou po objízdných trasách navíc obsluhovat náhradní zastávku „Vítězná, Komárov“.

Rekonstrukce Krkonošské ulice se realizuje v rámci další etapy kompletní rekonstrukce krajské silnice č. II/300 Dvůr Králové nad Labem – Kocbeře, tentokrát v úseku od čerpací stanice po odbočku na Vítěznou. Na projektu město spolupracuje s Královéhradeckým krajem. Kromě obnovy vodovodu, obnovy a prodloužení kanalizace dojde k předláždění stávajícího chodníku, dále k vybudování nového chodníku až na křižovatku k "Chaloupkám" a také k vybudování souvisejícího veřejného osvětlení. Město na rekonstrukci Krkonošské ulice vyčlenilo 25,5 mil. Kč. Královéhradecký kraj bude financovat rekonstrukci vozovky a vybudování nové dešťové kanalizace. 

Stejná spolupráce se bude letos realizovat i při rekonstrukci ulice Heydukova. Další letošní investice města do místních komunikací jsme zmínili již zde.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

 

Související články
Oprava Heydukovky a výpadovky na Trutnov: rok 2020 ve Dvoře Králové opět s objížďkami
Lesní tunel mezi Kocbeří a Dvorem Králové ustoupí širší komunikaci
Práce na opravě objízdné trasy jsou odloženy
Od pondělí 6. dubna se bude opravovat silnice z Komárova směrem ke Kocbeři
U Kocbeře se vysypal při nehodě náklad z vleku
V pondělí 29. června 2020 se uzavře Heydukova ulice. Rekonstrukce potrvá téměř 3 měsíce
Celková rekonstrukce Krkonošské ulice a odvodnění v lese na fotkách z dronu Ládi Válka
Uzavření křižovatky na Komárov platí pro osobní i autobusovou dopravu (24. srpna - 5. září 2020)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 7802x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt
E-mail: 
Fcb: Spolek dvorských holek
Tel.: 602 308 878 (Sekyrková)
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí