Vyhledej
Spolek dvorských holek > Doprava > aktuálně

V pondělí 3. června 2019 začne rekonstrukce další křižovatky ve Dvoře Králové

Stavební práce včetně uzavírky začnou 3. června 2019 a potrvají do poloviny listopadu.

Redakce / 3.06.2019, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Již léta se občané ptají na rekonstrukci křižovatky Vrchlického a Nedbalovy ulice, která po odstranění rohového domu vypadala svoji průjezdností značně nepatřičně. Poté, co bylo rekonstruováno ve Dvoře Králové nábřeží, most Jana Palacha a křižovatka u Oční školy, tak přichází řada na křižovatku pod nemocnicí.
 

FOTOGALERIE - V pondělí 3. června 2019 začne rekonstrukce další křižovatky ve Dvoře Králové

Jak na webu města informoval Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem, záměrem je rekonstrukce křižovatky se změnou přednosti jízdy v místě křížení Vrchlického a Nedbalovy ulice. V rámci stavebních prací dojde také k obnově chodníků, vzniknou nové zatravněné plochy a nová místa pro přecházení. 

Pracím na křižovatce budou ještě předcházet přeložky inženýrských sítí. Nejprve byla provedena přeložka elektrického kabelu ČEZ, následovat bude obnova vodovodní a kanalizační infrastruktury, kterou provedou pracovníci MěVaK Dvůr Králové nad Labem. Tyto práce by měly trvat do konce srpna. Souběžně dojde také k přeložce a rekonstrukci středotlakého vedení plynovodu a přeložce telekomunikačního kabelu.

Podoba nové křižovatky

Velkou změnou pro místní bude změna v přednosti jízdy, kdy hlavní komunikace je navržená z Vrchlického ulice od centra města do Nedbalovy - tedy přes most. Napojení větve Vrchlického ulice ve směru od nemocnice bude provedeno kolmo se zamezením přímého průjezdu.


Objízdné trasy

Rekonstrukce si vyžádá dopravní omezení. Pro řidiče budou stanoveny objízdné trasy. Objízdná trasa povede Máchovou ulicí kolem ZŠ Podharť směrem k nemocnici - proto zde dojde k odstranění retardéru, který v blízkosti školy nutil řidiče dodržovat předepsanou rychlost.
Uzavírka se dotkne i místní autobusové dopravy. 

Změna obslužnosti autobusových zastávek

Bez obsluhy zůstane autobusová zastávka Nedbalova v obou směrech. Cestující od Vítězné či Trutnova budou vystupovat i nastupovat na zastávce Tyršova (u čerpací stanice). Naopak v Nerudově ulici bude zřízena zastávka v obou směrech a zastávka pro linku 2 městské dopravy bude přidána v ulici Sladkovského u čp. 544 ve směru do města. 

Výlukové jízdní řády dvorksé MHD:

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz 

Související články
Kruhový objezd u Oční školy a ulice Tyršova a Legionářská ve Dvoře Králové jsou opraveny a v provozu!
Obyvatelé části města "u oční školy" nebudou mít klid ani letos. Začíná rekonstrukce ulice Čelakovského.
Po Velikonocích bude uzavřen most Jana Palacha

 
Vaše komentáře
Křižovatka, 23.06.2019 12:42, Reagovat
Od 3.června je křižovatka k nemocnici uzavřená ale větší změny se zde neudály. Dělají a nedělají zde pracovníci vaku v počtu 2 lidí. Proč se musela křižovatka uzavřít když město nemá firmu která by to realizovala. Už se nedivím termínu dokončení.
Poděkováníobčan města, 29.05.2019 21:52, Reagovat
Jsem rád, že na nás myslí každoročními, celoletními objížďkami a omezeními. Děkuji.
 
 
Přečteno 5552x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt
E-mail: 
Fcb: Spolek dvorských holek
Tel.: 602 308 878 (Sekyrková)
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí