Vyhledej
Spolek dvorských holek > Co se děje > společenské akce

Lekce tanga zdarma na Bazaru kabelek a knih (30. března 2019)

Redakce / 12.03.2019, Dvůr Králové nad Labem, holky.kralovedvorsko.cz
Na Bazaru kabelek a knih uvidíte ukázku argentinského tanga, které spolu s hudbou a zpívanou poezií tvoří světový unikát zapsaný na seznamu světového nehmotného dědictví UNESCO. Tango k nám do Čech přišlo teprve v roce 2000, takže je to vlastně pořád novinka - a tu nám do Dvora přijede ukázat skutečná profesionálka - Lída Janská.
 

Tango styl Salon představí a zatančí Lída Janská spolu s Antoniem Aldeou z TangoPraha.cz

Taneční střevíce na tangoAle nebojte, nebudete jen sedět a závistivě se dívat na ladné pohyby profesionálů. Vemte si s sebou své taneční střevíčky a pojďte si také zkusit proplout do rytmu tanga. Antonio s Lídou povedou zároveň minilekci tanga, určenou pro všechny zájemkyně. 

Tango může tančit opravdu každý bez ohledu na věk, povolání, národnost nebo životní styl. Tango je magické, je všech a dnes ho lidé tančí po celém světě. 

Na Bazaru bude možné si prohlédnout, vyzkoušet a případně zakoupit ručně šité taneční boty dovezené z Argentiny

Učitelka tance

Lída Janská je překladatelka a tlumočnice španělštiny a portugalštiny. Láska k tanci ji přivedla ke španělštině. Celých 15 let snila právě přes španělštinu o tom pravém argentinském tangu z Buenos Aires, které se liší od místního, již stylizovaného a závodního tanga. Nyní nejenže vyučuje argnetinské tango na kurzech po celé republice, ale také pořádá festivaly.
Do Dvora Králové paní Janskou pozvala Linda Harwot, která se tangu intenzivně věnuje již přes půl roku a stalo se stejně jako i Lídy její vysněnou aktivitou. Takže pokud vás tango zaujme, máte tu oporu ve vašem koníčku :-)

Co s sebou: 

  • pohodlné boty, nejlépe taneční
  • dobrou náladu
  • chuť učit se a objevovat nové věci

Kdy budeme tancovat?

v sobotu 30. března 2019 od 14:15 hod. na Bazaru kabelek a knih. Paní Janská však bude na akci po celou dobu :-) 

Kde budeme tancovat? 

v tělocvičně Gymnázia ve Dvoře Králové n. L.

Platí se vstupné?

Vstupné na akci žádné není, ani na minikurz tanga. Ale nákupem občerstvení, kabelky, knihy či lístkem do tomboly přispějete na tuto výjimečnou akci a i tuto taneční minilekci. 

Pokud chcete vidět alespoň malou ukázku argentinského tanga, podívejte se níže na záznam z 10 let starého pořadu Sama doma - 31. minuta :-)

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/209562220600126

Kateřina Sekyrková

Další články Spolek dvorských holek

 

Související články
Bazar kabelek a knih (30. března 2019 od 13 do 17 hod.)
Autorka bestsellerů Kateřina Dubská bude hostem Bazaru kabelek a knih
Podmínky příjmu a prodeje kabelek a knih na Bazaru kabelek 2019
Argentina a její svůdné tance - taneční semináře (11. a 12. června 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1676x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt
E-mail: 
Fcb: Spolek dvorských holek
Tel.: 602 308 878 (Sekyrková)
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí