Vyhledej
Spolek dvorských holek > Co se děje > kino

Premiéra filmu V Zajetí sítě zamotala divákům ve Dvoře Králové hlavy

Redakce / 17.10.2019
Studentský film V zajetí sítě vznikal téměř celý ve východočeském městě Dvůr Králové. Jako komparz, ale i doplnění hereckého souboru, posloužili zcela dobrovolně a nadšeně místní obyvatelé. Proto právě premiéra filmu proběhla v tamním kině Svět, kam byli pozváni všichni, kdo se na filmu podíleli včetně sponzorů.
 

FOTOGALERIE - Premiéra filmu V zajetí sítě

Zhlédnutí celého filmu tak bylo pro sál plný Dvoráků a studentů, kteří film tvořili, zároveň dokumentárním dílem zachycujícím současnou podobu města. Exteriéry i interiéry nabídli nejen místní občané, ale i podnikatelé. Celý film je tak důkazem ochoty pomoci při realizaci zajímavého projektu. 

Pro město jako takové není hotové dílo jen filmem, ale obrazem scén a reálií ze Dvora Králové, které místním lidem mohou přijít zmatené. Pro obyvatele města se film stal zajímavým hlavolamem plným hádanek: co je tohle za ulici, kde se točilo tohle, a tuhle paní znám? Připomeňme novou, stále stromy lemovanou silnici do Kohoutova, dlouhou betonovou zeď na Zálabí, sklepní prostory budovy Strojtexu, stromy lemované nábřeží, průchod u lázní, podloubí na náměstí, hudební klub, Palackého ulici a myší díru - uličku spojující Palackého ulici s Havlíčkovou. Právě tahle ulička tak díky filmu může mít nálepku nebezpečného místa. 

Stejně jako svoji nálepku dostali mnozí místní herci: Filip Pýcha jako únosce dívek, Josef Mádle jako novinář, David Mrázek jako majitel nevěstince, sám producent filmu Roman Florian jako zkorumpovaný policista, Jan Holan jako drogový dealer, Zdeněk Cerman v roli šéfredaktora televize. 

Ve filmu však své role dostali i tisková mluvčí města Mirka Kameníková v roli maminky hlavní hrdinky Hanky, a také místostarostka Alexandra Jiřičková jako zdravotní sestra. 

Všem patří potlesk za to, že neváhali se točení zúčastnit a přispět tak k celkovému obrazu města roku 2019. 

Možná film bude v budoucnu hrát roli dokumentární. Buďme vděčni za to, že město tuto možnost dostalo a studentský film rozhodně není ostudou pro město, ale naopak výzvou. A třeba si města všimnou i další filmaři.  
A otázka na závěr. Kdo poznal, kde se točily záběry z Ruska? Napište nám to do komentářů.

Kateřina Sekyrková - prodavačka hamburgerů a fanynka reportérky :-)
 

Související články
Ve Dvoře Králové nad Labem se začal točit studentský celovečerní film V ZAJETÍ SÍTĚ! Hned první den se točila scéna s tragickou nehodou. Podívejte se na velkou fotogalerii z natáčení.
Již dnes si můžete rezervovat vstupenky premieru filmu V zajetí sítě, který se natáčel ve Dvoře Králové nad Labem
Digitalizace kina Svět ve Dvoře Králové
Po Dvoru Králové následuje Hronov. Taxikář - další film mladých filmových tvůrců - přibližuje skutečnou událost. Účast na natáčení přislíbila i Lucie Bílá

 
Vaše komentáře
Rusko, 17.10.2019 16:46, Reagovat
Záběry z Ruska byly z Josefova, nevěstinec naproti bývalé pošty u ronda, vnitřek budovy hudební klub na náměstí :)
 
 
Přečteno 7166x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt
E-mail: 
Fcb: Spolek dvorských holek
Tel.: 602 308 878 (Sekyrková)
Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí